تمیز کردن سرشعله چدن یکی از مسايل مهمی است که خریداران کباب پز های گازی استیل با آن روبرو می‌شوند. کباب پزهای گازی استیل از محبوب‌ترین نوع کباب پزها در بازار هستند. این کباب پزها در واقع جایگزین منقل های قدیمی ذغالی شده‌اند و با گاز کار می‌کنند. سایزهای مختلف داشته و قیمت مناسبی دارند. استفاده از آنها آسان است و کاربردهای فراوان دارند. مشاهده کباب پزهای گازی استیل آتش مهر و خرید آنلاین

کباب پز گازی استیل آتش مهر

سرشعله چدن (ناودانی)

بر روی برنرهای این کباب پز‌ها سرشعله هایی از جنس چدن قرار دارند که اصطلاحا به آنها چدنی یا ناودانی نیز می‌گویند. سرشعله چدن قدرت جذب حرارت بالایی دارد و حرارت را به طور یکنواخت پخش می‌کند که باعث پخت یکدست کباب می‌شود. سرشعله‌های چدنی بسیار بادوام هستند. آنها می توانند دمای بالا را تحمل کنند و به سختی آسیب می بینند. با این حال، چدن یک فلز متخلخل است و در معرض هوا و آب به راحتی زنگ می زند.موضوع مهمی که باید در مورد استفاده از کباب پز گازی استیل آتش مهر بدانید نحوه تمیز کردن سرشعله های چدن است. به مرور زمان و استفاده از کباب پز چربی‌های غذا روی این چدنی ها می‌ریزد و باعث کثیفی آنها می شوند.

سرشعله های چدن بعد از استفاده
سرشعله های چدن بعد از استفاده

بعضی افراد به دلیل نداشتن اطلاعات کافی این سرشعله‌ها را با شوینده‌ها و آب شستشو می‌دهند غافل از این که این کار باعث زنگ زدن و از دست رفتن خواص چدن می‌شود.

شستشو با آب موجب زنگ زدن سرشعله های چدن خواهد شد
سرشعله چدن
سرشعله چدن قبل از استفاده

نحوه تمیز کردن سرشعله چدن

با توجه به توضیحات بالا اولین کاری که باید به آن دقت کنید این هست که به هیچ وجه سرشعله چدن را نشویید. شستن سرشعله چدن باعث زنگ زدن و از بین رفتن خواص آن می‌شود.

تمیز کردن سرشعله چدن بسیار آسان است، کافی‌ست از یک فرچه سیمی(فلزی) استفاده کنید و سرشعله چدن را به خوبی با آن پاک کنید تا تمامی کثیفی‌های آن پاک شده و از بین برود.

مشاهده قیمت و خرید آنلاین فرچه سیمی

سرشعله چدن را به خوبی با فرچه سیمی بسابید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *