غذای ایتالیایی بروسکتا

بروسکتا نام یک نوع پیش‌غذای ایتالیایی هست که در نواحی مرکزی ایتالیا تهیه می‌شود. غذای ایتالیایی بروسکتا اشتها آور است. شما میتوانید آن را به راحتی و با ساده ترین مواد با استفاده از کبابپز یا باربیکیو ذغالی و گازی آماده کرده و لذت ببرید.

مواد لازم برای تهیه غذای ایتالیایی بروسکتا :


نان تست برش خورده 6 عدد
پنیر پیتزای رنده شده 200 گرم
فلفل دلمه بزرگ 2 عدد
روغن زیتون 2 قاشق غ خ
برگ رزماری خرد شده 1 قاشق غ خ
سیر له شده 1 عدد
نمک نصف ق چ
فلفل قرمز به مقدار دلخواه
برگ تازه ی ریحان 6 تا 8 عدد

دستور پخت :

کبابپز و یا باربیکیو ذغالی یا گازی را برای پخت مستقیم با درجه حرارت 230 تا 280 سانتی گراد آماده کنید و فلفل دلمه ها را به مدت 15 تا 20 دقیقه بر روی حرارت مستقیم کباب کنید تا پوست آنها سیاه شود. هر از گاهی هم آنها را بچرخانید. برای این کار همچنین می توانید از اجاق تابشی باربیکیو گازی افروزش 200 نیز استفاده کنید.
سپس آن ها را داخل یک کاسه متوسط قرار دهید و با یک کاور پلاستیکی رویشان رو بپوشانید تا بخار کند.به مدت 10 تا 15 دقیقه کنار بذارید بعد از آن فلفل دلمه ها را از وسط نصف کنید. تخم های داخل آن و پوست سوخته شده را حتما جدا کنید.

در همان کاسه فلفل دلمه ها را از درازا خرد کنید و با روغن زیتون، رزماری، سیر، نمک و فلفل قرمز ترکیب کنید.
روی آن رو بپوشانید و بگذارید به مدت 1 تا 2 ساعت در دمای اتاق بماند. یا می‌توانید از روز قبل مواد را آماده کنید و در یخچال قرار دهید. دقت داشته باشید که 1 ساعت قبل از استفاده کردن آنها راو از یخچال در بیاورید.

قبل از اینکه نان ها را کباب کنید برگ های ریحان رو خرد کنید و به مواد آماده شده اضافه کنید.

خرید باربیکیو گازی آتش مهر مدل افروزش 101 (کابینت دار)

غذای ایتالیایی بروتسکا - کباب پز آتش مهر

گریل کردن بروستکا

کبابپز را برای پخت مستقیم و غیر مستقیم با درجه حرارت 170 تا 230 سانتی گراد آماده کنید و به آرامی دو طرف نان ها رابا یک برس به روغن زیتون آغشته کنید.

تنها یک طرف از نان ها را بر روی حرارت مستقیم کبابپز به مدت 2 دقیقه کباب کنید تا طلایی رنگ شوند. فراموش نکنید حتما درپوش باربیکیو ذغالی یا گازی را ببندید و بعد نان ها روا به طوری در بشقاب قرار دهید که سمت گریل شده ی آن ها به طرف بالا باشد.

پنیر پیتزا را به طور یکنواخت روی نان ها پخش کنید . با استفاده از یک چنگال فلفل دلمه ها را از داخل مواد در بیاورید و روی نان ها قرار دهید.

بروسکتا ها را روی حرارت غیر مستقیم با در پوش بسته کباب پز گریل کنید تا پنیر ها آب شوند . بلافاصله سرو کنید.

اگر به پخت غذاهای ایتالیایی علاقمند هستید حتما به آموزش های زیر نیز سر بزنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *