پیتزا کبابی به سبک مدیترانه ای

پیتزا کبابی به سبک مدیترانه ایی یک نوع پیتزای خاص است. که فقط اونایی که عاشق درست کردن پیتزا هستن می‌دونن چقدر میتونه خوشمزه باشه. این پیتزا رو می تونید با کباب پز گازی و کباب پز خانگی تهیه کنید.

شما عاشق پیتزا نیستید؟

نان پیتزا + گوجه فرنگی + پنیر = بهشت، من حتی اگه هر روز پیتزا بخورم از اون خسته نمیشم. من این روش پخت پیتزا رو امتحان کردم و اگر تا الان پیتزا روی باربیکیو، کباب پز گازی و کباب پز خانگی امتحان نکردید به شدت بهتون توصیه میکنم انجامش بدید، خیلی خوشمزس. پیشنهاد من برای باربیکیو مناسب، باربیکیو گازی مدل افروزش۱۰۱ و افروزش ۲۰۰ هست.

برای پیتزای کبابی میتونید از سنگ پیتزا استفاده کنید یا اینکه خمیر رو مستقیم بزارید روی شلف گریل کباب پز گازی و کباب پز خانگی.

من از آماده کردن خمیر پیتزا خیلی لذت میبرم. اما همیشه وقت لازم رو برای انجام این کار ندارم. و تو این جور مواقع از خمیر های از پیش آماده تازه ی فروشگاه های مواد غذایی استفاده میکنم.

در مورد مواد پیتزا یا به عبارتی تاپینگ های پیتزا هر چیزی که دم دستمونه و در دسترس باشه و دوست داشته باشیم میشه استفاده کرد.

برای این پیتزا از سس پستو و گوجه فرنگی به همراه پنیر موزارلا و مقداری پارمسان استفاده کردم. ی مقداری هم زیتون کالاماتا یا همون زیتون بنفش مدیترانه ای و مقداری دانه میوه کاج یا به عبارتی آجیل کاج.

نکته ها

اول از همه اطمینان حاصل کنید که گریل کباب پز گازی و کباب پز خانگی تمیز باشه. کباب پز گازی یا کباب پز خانگی رو چند دقیقه روشن کنید و با استفاده از قلم موی گریل توری باربیکیو رو تمیز کنید تا چیزی بهش نچسبیده باشه.

مقادیر مواد پیتزا توی دستور پخت فقط پیشنهاده شما میتونید به هر مقدار و اندازه دلخواه خودتون از مواد استفاده کنید.

توجه داشته باشید که پنیر بیش از حد باعث میشه که پیتزا خیلی چرب بشه و از پخته شدن کامل پیتزا و خمیر جلوگیری میکنه.

پیتزا کبابی به سبک مدیترانه ای

سرو : ۴ نفر زمان آماده سازی : ۲۰ دقیقه زمان پخت : ۱۵ دقیقه زمان کل : ۳۵ دقیقه

مواد مورد نیاز

خمیر پیتزای فروشگاهی آماده

یک چهارم فنجان سس پستو

دو فنجان پنیر موزارلا خرد شده

دو عدد گوجه فرنگی حلقه حلقه شده

یک چهارم فنجان زیتون کالاماتای حلقه حلقه شده

یک چهارم فنجان آجیل کاج

یک دوم فنجان پنیر پارمسان خرد شده

 پیتزا کبابی به سبک مدیترانه ای
پیتزا کبابی به سبک مدیترانه ایی

دستورالعمل ها

مرحله اول

۱- خمیر آماده را از یخچال در بیاورید و بگذارید به مدت ۳۰ دقیقه در دمای اتاق بماند. وقتی خمیر به دمای اتاق رسید، روی یک سطح صاف مقداری آرد بپاشید و خمیر را با دست به صورت دایره ای دراوردید.

۲- حالا یک مقدار آرد روی خمیر بپاشید و با یک وردنه خمیر را به صورت یک ورقه دایره ایی شکل دهید.

۳- با استفاده از کفگیر خمیر را منتقل کنید و در همین حال گوجه های حلقه حلقه شده را روی یک حوله کاغذی قرار دهید و کمی نمک بزنید.

۴- گریل کباب پز گازی یا کباب پز خانگی را روی حرارت متوسط در حدود 350 تا 400 درجه فارنهایت روشن کنید. و حدود 10 تا 15 دقیقه پیش گرم کنید. اگر از باربیکیو زغالی استفاده میکنید حدود دو سوم فضای باربیکیو رو با زغال بپوشونید و برای پختن آماده کنید. یک سوم از فضای کباب پز رو خالی بزارید. تا در صورتی که پیتزا خواست بسوزه ی فضای ایمن داشته باشید که منتقلش کنید.

نکته : من از حرارت غیر مستقیم استفاده نمیکنم. چون اگه پیتزا شروع کنه به سوختن میتونم اونو خاموش کنم ولی روی کباب پز زغالی نمیشه این کار رو انجام داد. پس همیشه یک فضای خالی از حرارت رو توی استفاده از زغال داشته باشید برای احتیاط.

مرحله دوم

۵- با دقت خمیر رو روی توری یا سنگ پیتزا قرار دهید. تا کف خمیر شروع کنه به پختن و خطوط توری کوره روی آن نمایان بشه در حدود دو تا سه دقیقه.

۶- با استفاده از یک کفگیر خمیر نیمه پخته رو از روی توری یا سنگ پیتزا جدا کنید و برعکس بزارید. روی یک سطح دیگه جوری که قسمت پخته شده رو به بالا باشد.

۷- حالا یک لایه نازک سس پستو روی خمیر بمالید، ورقه های گوجه فرنگی رو روی اون بچینید، پنیر زیتون و دانه های کاج رو هم روی پیتزا پخش کنید.

۸- با دقت پیتزا رو به روی سطح پخت انتقال دهید. درب کباب پز گازی یا کباب پز خانگی رو به مدت سه تا چهار دقیقه بزارید تا پنیر ها ذوب بشن و خمیر کاملا پخته بشه.

۹- با یک انبر یا کفگیر پیتزا رو از روی گریل جدا کنید، بلافاصله برش بزنید و سرو کنید.

 پیتزا کبابی به سبک مدیترانه ای
پیتزا کبابی به سبک مدیترانه ایی

شما می تونید این پیتزا و بسیاری از غذاهای دیگه رو با استفاده از انواع کباب پز و باربیکیو گازی و ذغالی تهیه کنید. برای خرید باربیکیو ذغالی و گازی نیازی نیست تا روزهای زیادی رو تو بازار بگرید. خرید باربیکیو ذغالی و گازی رو به راحتی از طریق سایت آتش مهر انجام بدید.

خرید باربیکیو ذغالی آتشدان ۱۰۰

خرید باربیکیو ذغالی آتشدان ۱۰۱

مطالب پیشنهادی ما برای شما که می تونه براتون مفید باشه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *