پیتزا کبابی به سبک مدیترانه ایی

پیتزای کبابی به سبک مدیترانه ایی یک نوع پیتزای خاصه که فقط اونایی که عاشق درست کردن پیتزا هستن میدونن چقدر میتونه خوشمزه باشه.

شما عاشق پیتزا نیستید؟

نان پیتزا + گوجه فرنگی + پنیر = بهشت، من حتی اگه هر روز پیتزا بخورم از اون خسته نمیشم. من این روش پخت پیتزا رو امتحان کردم و اگر تا الان پیتزا روی باربیکیو امتحان نکردید به شدت بهتون توصیه میکنم انجامش بدید، خیلی خوشمزس.

برای پیتزای کبابی میتونید از سنگ پیتزا استفاده کنید یا اینکه خمیر رو مستقیم بزارید روی توری باربیکیو.

من از آماده کردن خمیر پیتزا خیلی لذت میبرم اما همیشه وقت لازم رو برای انجام این کار ندارم. و تو این جور مواقع از خمیر های از پیش آماده تازه ی فروشگاه های مواد غذایی استفاده میکنم.

در مورد مواد پیتزا یا به عبارتی تاپینگ های پیتزا هر چیزی که دم دستمونه و در دسترس باشه و دوست داشته باشیم میشه استفاده کرد.

برای این پیتزا از سس پستو و گوجه فرنگی به همراه پنیر موزارلا و مقداری پارمسان استفاده کردم، ی مقداری هم زیتون کالاماتا یا همون زیتون بنفش مدیترانه ایی و مقداری دانه میوه کاج یا به عبارتی آجیل کاج.

نکته ها

اول از همه اطمینان حاصل کنید که توری باربیکیو تمیز باشه. کباب پز رو چند دقیقه روشن کنید و با استفاده از قلم موی گریل توری باربیکیو رو تمیز کنید تا چیزی بهش نچسبیده باشه.

مقادیر مواد پیتزا توی دستور پخت فقط پیشنهاده شما میتونید به هر مقدار و اندازه دلخواه خودتون از مواد استفاده کنید.

توجه داشته باشید که پنیر بیش از حد باعث میشه که پیتزا خیلی چرب بشه و از پخته شدن کامل پیتزا و خمیر جلوگیری میکنه.

پیتزا کبابی به سبک مدیترانه ایی

سرو : ۴ نفر زمان آماده سازی : ۲۰ دقیقه زمان پخت : ۱۵ دقیقه زمان کل : ۳۵ دقیقه

مواد مورد نیاز

خمیر پیتزای فروشگاهی آماده

یک چهارم فنجان سس پستو

دو فنجان پنیر موزارلا خرد شده

دو عدد گوجه فرنگی حلقه حلقه شده

یک چهارم فنجان زیتون کالاماتای حلقه حلقه شده

یک چهارم فنجان آجیل کاج

یک دوم فنجان پارمسان خرد شده

 پیتزا کبابی به سبک مدیترانه ایی
پیتزا کبابی به سبک مدیترانه ایی

دستورالعمل ها

۱- خمیر آماده را از یخچال در بیاورید و بگذارید به مدت 30 دقیقه در دمای اتاق بماند. وقتی خمیر به دمای اتاق رسید، روی یک سطح صاف مقداری آرد بپاشید و خمیر را با دست به صورت دایره ایی دراوردید.

۲- حالا یک مقدار آرد روی خمیر بپاشید و با یک وردنه خمیر را به صورت یک ورقه دایره ایی شکل دهید.

۳- با استفاده از پت پیتزا خمیر را منتقل کنید و در همین حال گوجه های حلقه حلقه شده را روی یک حوله کاغذی قرار دهید و کمی نمک بزنید.

۴- گریل را روی حرارت متوسط در حدود 350 تا 400 درجه فارنهایت روشن کنید و حدود 10 تا 15 دقیقه پیش گرم کنید. اگر از کباب پز زغالی استفاده میکنید حدود دو سوم فضای کباب پز رو با زغال بپوشونید و برای پختن آماده کنید. یک سوم از فضای کباب پز رو خالی بزارید تا در صورتی که پیتزا خواست بسوزه ی فضای ایمن داشته باشید که منتقلش کنید.

نکته : من از حرارت غیر مستقیم استفاده نمیکنم چون اگه پیتزا شروع کنه به سوختن میتونم اونو خاموش کنم ولی روی کباب پز زغالی نمیشه این کار رو انجام داد، پس همیشه یک فضای خالی از حرارت رو توی استفاده از زغال داشته باشید برای احتیاط.

۵- با دقت خمیر رو روی توری یا سنگ پیتزا قرار دهید تا کف خمیر شروع کنه به پختن و خطوط توری کوره روی آن نمایان بشه در حدود دو تا سه دقیقه.

۶- با استفاده از یک کفگیر خمیر نیمه پخته رو از روی توری یا سنگ پیتزا جدا کنید و برعکس بزارید روی یک سطح دیگه جوری که قسمت پخته شده رو به بالا باشد.

۷- حالا یک لایه نازک سس پستو روی خمیر بمالید، ورقه های گوجه فرنگی رو روی اون بچینید، پنیر زیتون و دانه های کاج رو هم روی پیتزا پخش کنید.

۸- با دقت پیتزا رو ب گباب پز برگردونید، کاور کباب پز رو به مدت سه تا چهار دقیقه بزارید تا پنیر ها ذوب بشن و خمیر کاملا پخته بشه.

۹- با یک انبر یا کفگیر پیتزا رو از روی گریل جدا کنید، بلافاصله برش بزنید و سرو کنید.

 پیتزا کبابی به سبک مدیترانه ایی
پیتزا کبابی به سبک مدیترانه ایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *