غذای ژاپنی یاکیتوری

امروز می‌خواهیم شما را با دستور پخت یک غذای کبابی پرطرفدار ژاپنی آشنا کنیم. غذای ژاپنی یاکیتوری یکی از غذاهایی است که به همه ی طرفداران باربیکیو پیشنهاد میشود. این غذا را می توان با استفاده از انواع کباب پز منقلی و باربیکیو ماندد باربیکیو تابشی تهیه کرد. همچنین غذای مناسبی برای برنامه غذایی رژیمی یا افراد با فشار خون بالا میباشد.

خرید کباب پز و باربیکیو تابشی مدل افروزش ۲۰۰

مواد لازم برای تهیه غذای ژاپنی یاکیتوری :

  • 10 عدد ران مرغ بدون پوست و بدون استخوان که به تکه هایی با قطر 5 سانتی متر برش داده شده باشند.
  • 1 قاشق غذا خوری روغن بدون کلسترول (مانند روغن زیتون، روغن کنجد و…..)
  • 1 قاشق غذا خوری نمک
  • 1/4 قاشق غذاخوری فلفل

خرید کباب پز و کباب پز منقلی مدل آتشدان ۱۰۰

مواد لازم برای تهیه ی سس یاکیتوری:

  • 3 قاشق غذاخوری سس سویا
  • 3 قاشق غذاخوری میرین*
  • 2 قاشق غذاخوری آب لیموی تازه
  • 1 قاشق غذاخوری شکر
  • 1/4 قاشق غذاخوری فلفل سیاه

وسایل خاص مورد نیاز:

سیخ فلزی یا سیخ بامبو

طرز تهیه:

۱. اگر از سیخ بامبو استفاده می‌کنید آن ها را حداقل به مدت 30 دقیقه در آب بخیسانید.

۲. در یک کاسه تکه های مرغ را با روغن، نمک و فلفل به خوبی ترکیب کنید. تکه های مرغ را سیخ بزنید و نزدیک 2 ساعت در یخچال قرار دهید تا برای کباب کردن آماده شوند.
۳. زغال ها را آتش بزنید تا به آرامی یک لایه خاکستر روی آن ها را بپوشاند و آن ها را در نصف فضای باربیکیو پهن کنید. در دستگاه را ببندید و اگر از گریل گازی استفاده می کنید آن را برای کباب کردن مستقیم با درجه حرارت بالا آماده کنید.

۴. در یک ماهی تابه مواد لازم برای تهیه سس را مخلوط کنید و روی گاز قرار دهید تا بپزد. تا زمانی که مواد داخل ماهی تابه به اندازه 1/2 یا 3/4 پیمانه کاهش پیدا کند(تقریبا به اندازه ی 5 دقیقه بجوشانید)  یک یا دوبار هم بزنید و سپس آن را از روی حرارت بر دارید.

*برای تهیه سس یاکیتوری میتوانید بجای ماده غذایی میرین که یک مایع شیرین کننده مخصوص ژاپن است، از شربت آب قند استفاده کنید. 

به این ترتیب میرین یا شربت آب قند و سس سویا و آب لیمو و شکر را در یک ماهی تابه مخلوط کنید و اجازه دهید حدود پنج دقیقه بجوشد. یکی دو بار هم میزنیم و از روی حرارت جدا میکنیم. 

۵. یک نوار فویل آلومینیومی را بر روی دستگاه قرار دهید. سیخ ها را بر روی حرارت مستقیم بر روی فویل قرار دهید. سر پوش باربیکیو را ببندید و بگذارید که مرغ ها به آرامی و به خوبی بپزند و هر 4 یا 5 دقیقه آن ها را با ست انبر و کف گیر بچرخانید. در پوش را باز کنید و مرغ ها به سس آغشته کنید(ممکن است همه ی سس را نیاز نداشته باشید) 3 تا 5 دقیقه پختن را ادامه دهید سپس از روی باربیکیو بردارید و داغ سرو کنید.

خرید کباب پز باربیکیو مدل افروزش ۱۰۱

مطالب پیشنهادی برای مطالعه بیشتر:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *