سالاد رژیمی BLT غذایی رژیمی و در عین حال بسیار ساده و متفاوت از بسیاری سالادها می‌باشد. این سالاد را با استفاده از باربیکیو و کباب پز آتش مهر می توانید تهیه کنید.

مواد لازم برای تهیه سالاد رژیمی BLT

250 گرم گوشت قرمز به صورت تکه های کوچک شده
روغن زیتون
2 قاشق غذا خوری موسیر چرخ شده
1 قاشق و نصفی سرکه
1 قاشق غذا خوری آویشن تازه
1/4 قاشق چای خوری نمک
مقدار کمی فلفل
گوجه گیلاسی(به مقدار دلخواه)
1 بسته نان ساندویچی یا نان برگر بزرگ(از وسط دو نیم کنید)
کاهو با اندازه ی متوسط
2 عدد پیازچه (قسمت سفید و سبز) ریز خرد کنید.

وسایل خاص مورد نیاز: پِن پیتزا

پن پیتزا

دستور پخت سالاد رژیمی BLT:

  1. گریل را برای پخت مستقیم با درجه حرارت 170 تا 230 سانتی گراد آماده کنید و پن پیتزا را نیز حرارت دهید.
  2. در یک دیگ متوسط با درجه حرارت بیشتر از متوسط گوشت ها را سرخ کنید تا ترد شوند(نزدیک 10 دقیقه) و هر از چند گاهی هم بزنید. سپس گوشت ها را بر روی یک دستمال کاغذی قرار دهید تا چربی آنها جذب دستمال شود.
  3. در یک کاسه موسیر، سرکه، آویشن، نمک و فلفل و چربی و روغن راکه از قبل آماده کردید را ترکیب کنید و به سرعت هم بزنید تا مخلوطی سس مانند ایجاد شود.

4.گوجه ها را به کمی از سس آغشته کنید و آن ها را بر روی پن پیتزا روی درجه حرارت بیشتر از متوسط گریل کنید و فراموش نکنید سرپوش گریل را ببندید تا زمانی که پوست گوجه ها سیاه شوند 5 تا 6 دقیقه کباب کردن را ادامه دهید سپس پن پیتزا را تکان دهید تا طرف دیگر گوجه ها نیز کباب شوند. دستکش و روپوش باربیکیو را بپوشید و با احتیاط پن پیتزا را بردارید و گوجه ها را داخل یک کاسه بریزید.

  1. داخل نان ها را به سس آغشته کنید و بر روی حرارت مستقیم متوسط نزدیک 1 دقیقه کباب کنید ولی درپوش گریل را نبندید. نان هارا از روی گریل جدا کنید و تکه تکه کنید.
  2. ورق های کاهو را در یک ظرف قرار دهید و گوجه ها و نان های کباب شده را بر روی ورقه های کاهو پخش کنید و یک بار دیگر با سس آغشته کرده و در کنار گوشت ها و پیازچه سرو کنید.

پیشنهاد خرید:

آموزش های بیشتر برای شما:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *