کباب بره با سس زاتزیکی از مجموعه دستورغذایی های آنا اولسون است که سایت آتش مهر طرز تهیه آن را برای شما آماده کرده است. زاتزیکی یا تاتزیکی(Tzatziki) سسی است از ترکیب ماست، خیار، سیر و سبزیجاتی مانند شوید، نعناع و جعفری که آن را در کنار انواع کباب می توان سرو کرد.

نکاتی در رابطه با تهیه ی کباب بره با سس زاتزیکی:

۱- پیاز را پوست گرفته و خرد کنید. ۲- سیرها را پوست گرفته و ریز خرد کنید. ۳- آویشن ها را ریز خرد کنید. ۴- ترجیحا از گوشت راسته بره استفاده کنید. آن را مکعبی برش دهید. ۵- خیار را پوست گرفته و خرد کنید. ۶- نعناع و شوید را هم خرد کنید. ۷- گوشت باید بین ۲ تا ۸ ساعت در یخچال مزه دار شود.
  1. برای مزه دار کردن گوشت ها، سرکه را با رب گوجه فرنگی، روغن زیتون، رنده پوست و آب لیمو ترکیب کنید. آن ها را ظرف پهن و با ته صافی بریزید و پیاز، ۴ عدد سیر، آویشن و برگ بو را به آن ها اضافه کرده و مخلوط کنید.
  2. سپس تکه های گوشت را در آن بریزید و ترکیب کنید تا گوشت ها کاملا به مواد آغشته شوند. روی ظرف را بپوشانید و حداقل برای ۲ تا ۸ ساعت در یخچال قرار دهید.
  3. وقتی آماده ی گریل کردن بودید، گریل فر را روشن کنید، تکه های گوشت را در سیخ بزنید و آن ها را برای ۸ تا ۱۰ دقیقه گریل کنید.
  4. برای تهیه ی سس زاتزیکی، به خیار های خرد شده کمی نمک بزنید و برای ۱۰ دقیقه کنار بگذارید. بعد آن ها را فشار دهید تا آب اضافی آن ها گرفته شود.
  5. خیار را به همراه نعناع و شوید خرد شده و نصف یک عدد سیر به ماست اضافه کنید. سس را تا زمان سرو در یخچال نگه دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *