خمیر فیلو و خمیر یوفکا

خمیر فیلو و خمیر یوفکا خمیرهای بسیار نازک و تردی هستند که در تهیه انواع باقلوا، پای و شیرینی استفاده می‌شوند. در تهیه این خمیرها از مواد پف دهنده مانند مایه‌‌ی خمیر و بیکینگ پودر استفاده نمی‌شود. این خمیرها را می‌توان به صورت آماده یا به صورت خانگی تهیه کرد. با استفاده از انواع محصولات آتش مهر و این خمیرها می‌توان در مدت زمان کوتاه به یک غذای لذیذ دست یافت.

خمیر فیلو وخمیر یوفکا-فروشگاه کباب پز وباربیکیو آتش مهر
خمیر یوفکا-فروشگاه کباب پز وباربیکیو آتش مهر

فرق خمیر فیلو با خمیر یوفکا چیست؟

این دو خمیر تفاوت چندانی ندارند. بسیاری از افراد این دو خمیر را برای تهیه انواع شیرینی و غذا به جای یکدیگر به کار می‌برند. از جمله تفاوت‌های این دو نوع خمیر می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

۱. در شیرینی‌پزی و تهیه انواع باقلوا معمولا بهتر است از خمیر فیلو به دلیل نرم بودن آن استفاده شود.

۲. برای استفاده از خمیر یوفکا، بهتر است خمیر در ابتدا نیم‌پخت شود و سپس مورد استفاده قرار بگیرد. این کار به این دلیل است که در صورت پخت خمیر یوفکا، نگهداری آن آسان‌تر خواهد شد. اما در مورد خمیر فیلو، می‌توان آن را به همان صورت خام استفاده کرد و نیازی به نیم‌پخت شدن آن قبل از ریختن مواد نیست.

۳. معمولا خمیر یوفکا ترد‌تر از خمیر فیلو است. اگربخواهید به جای خمیر یوفکا از خمیر فیلو استفاده کنید، باید از چند لایه خمیر استفاده کرده و ما بین خمیرها را به کره آغشته کنید، تا غذای شما تردتر شود.

خمیر فیلو وخمیر یوفکا-فروشگاه کباب پز وباربیکیو آتش مهر
خمیر فیلو-فروشگاه کباب پز وباربیکیو آتش مهر

نگهداری از خمیرهای فیلو و یوفکا:

این خمیرها باید در فریزر نگهداری شوند. پس از هربار استفاده می‌توانید مابقی خمیر را مجددا در فریزر قرار دهید. اما باید به دو نکته توجه کنید:

اول اینکه خمیرها باید به خوبی پوشانده شوند و در درون کیسه های زیپ‌دار یا نایلون قرار گیرند.

نکته دوم که باید به آن توجه کنید تحت فشار نبودن خمیر است. با توجه به اینکه خمیر از حالت انجماد خارج شده و دوباره فرآیند انجماد انجام می شود بنابراین با در نظر گرفتن شکل پذیری خمیر، باید بر روی سطح صاف و کاملا خوابیده قرار گیرد تا از شکسته شدن آن جلوگیری شود.

آیا می‌دانستید با استفاده از نسل جدید باربیکوهای شرکت آتش مهر می توانید انواع شیرینی و کیک را توسط باربیکیو خود پخت نمایید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *