گوشت استیک دارای انواع مختلفی است که هر یک از آنها طعم و مزه خاص خود را دارند. امروزه علاقه به باربیکیو و درست کردن استیک بسیار رواج دارد. خرید باربیکیو و کباب پز رو به افزایش است. بسیاری از مردم فقط با هدف پخت استیک به خرید باربیکیو و کباب پز اقدام می کنند. ولی بسیاری از مردم با انواع گوشت استیک آشنایی ندارند. در این مطلب تصمیم داریم تا کمی بیشتر درباره انواع گوشت استیک صحبت کنیم و اطلاعات جالبی را درباره آن در اختیار شما قرار دهیم. با دانستن این اطلاعات بهتر می‌توانید تصمیم بگیرید که چه نوع گوشتی برا تهیه استیک با باربیکیو تابشی شما مناسب است.

Porterhouse:

استیک-پورتر هاوز-کباب پز و باربیکیو آتش مهر

استیک پورتر هاوس یک استیک کلاسیک است. برش این استیک از راسته و فیله‌ی مینیون که از کمر گاو برداشته می‌شود، تشکیل شده است. گوشت این استیک یکی از محبوب‌ترین انواع گوشت استیک است. این گوشت از آن دست گوشت‌های مخصوص استیک است که دارای استخوان نیز می‌باشد و به همین علت بعد از پخته شدن بسیار خوشمزه می‌شود. 

T_Bone:

تی-بون-استیک-کباب پز و باربیکیو آتش مهر

استیک تی_بون بسیار شبیه به استیک پورتر هاوس ست با این تفاوت که قسمت فیله‌ی مینیون آن به بزرگی پورتر هاوس نیست و فیله‌هایی کوچکتر با طبخ متفاوت‌تر دارد.

Flat Iron:

استیک-فلت-آیرن-کباب پز و باربیکیو آتش مهر

این استیک از گوشت ناحیه کتف حیوان گرفته می‌شود و بر خلاف تصور همه، این استیک به هیچ وجه سفت نیست. علاوه بر این قیمت کمتری نسبت به بقیه استیک‌ها دارد.


Filet mignon:

استیک-فیله-میگنون-کباب پز و باربیکیو آتش مهر

استیک فیله‌ی میگنون یک استیک ترد و گران قیمت هست. به این استیک، استیک تندرلوین (Tenderloin) نیز گفته می‌شود. برای تهیه این استیک از قسمت عضله میانی بدن تا پای عقب حیوان زیر سطح ستون فقرات بریده می‌شود. هرچه برش‌ها به سمت جلوی بدن حیوان پیش می‌رود فیله میگنون نازک‌تر می‌شود.

آموزش تهیه استیک ترد شده با سس گرگنزولا


Rib eye:

استیک-ریب آی-کباب پز و باربیکیو آتش مهر

استیک ریب آی از گوشت قسمت دنده گاو تهیه می‌شود. یک لایه چربی بین گوشت از ویژگی‌های بارز این استیک است که باعث خوشمزه شدن آن شده است. نام این استیک از ماهیچه‌هایی که شبیه چشم هستند گرفته شده است.


Strip:

استیک-استریپ-کباب پز و باربیکیو آتش مهر

استیک استریپ که به استیک نیویورکی هم معروف است. یک گوشت بدون استخوان از قسمت بالای راسته است. نسبت به فیله‌ی میگنون و گوشت دنده از بافت سفت‌تری برخوردار است ولی طمع فوق العاده ای دارد.

آموزش استیک ران مرغ با سس سویا


Flank :

استیک-فلنک-کباب پز و باربیکیو آتش مهر

استیک فلنک برشی از قسمتهای تحتانی شکم حیوان می‌باشد. این عضله بزرگ دارای چربی و فیبرهای بلندی است که باید بیشتر جویده شود. برای همین این گوشت را به‌ صورت تکه‌های کوچیک سرو می‌کنند.


Hanger:

استیک هنگر-کباب پز و باربیکیو آتش مهر

استیک هنکر از گوشت بخش ماهیچه‌ای متصل به دیافراگم گاو تهیه می‌شود. طعم گوشت در این استیک به شدت مشخص است پس حتما قبل از کباب کردن برش‌‌‌های عمیقی در آن ایجاد کرده و با ادویه طمع‌دار کنید.

معرفی، مشاهده قیمت و خرید باربیکیو و کباب پز


Skirt:

استیک-اسکرت-کباب پز و باربیکیو آتش مهر

استیک اِسکرت از سطح قفسه‌ی سینه ی حیوان گرفته شده است. به همین خاطر جویدن آن مشکل است اما طمع فوق العاده خوبی دارد.


Top sirloin :

استیک-سیرلیون-کباب پز و باربیکیو آتش مهر

این استیک، یک نوع برش بدون چربی است که با عنوان “استیک بدون استخوان” (Boneless Top Sirloin Steak)، استیک گوشت راسته (Top Sirloin Steak Top Off) و استیک تهِ راسته (Sirloin Butt Steak) نیز شناخته می‌شود. این تکه گوشت از راسته گوشت قدیمی حیوان بریده می‌شود. این استیک، با استیک های راسته گوشت، متفاوت است؛ زیرا فیله، عضلات دور پایین و استخوان آن جدا می‌شود. استیک تاپ سیرلوین، بسیار متفاوت، لطیف و آبدار است و دارای عطر و طعمی بسیار زیاد است.

آموزش استیک گوشت با سس Board

Tri_Tip:

ترای-تیپ-استیک-کباب پز و باربیکیو آتش مهر

استیک ترای تیپ راسته‌ی گوشت تحتانی (Bottom Sirloin) نیز نامیده می‌شود، زیرا یک گوشت بزرگ مثلثی شکل و بدون استخوان است که از راسته‌ی تحتانی گوشت گاو بریده می‌شود. این استیک در مقایسه با سایر استیک‌ها، چربی کمتری دارد ولی با این وجود، بافتش بسیار نرم و لطیف است.

آیا می دانید باربیکیوهای دارای اجاق تابشی بهترین وسیله برای پخت استیک هستند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *