انواع گوشت استیک

موادی که شما در طبخ غذا استفاده می کنید تاثیر مستقیمی بر روی طمع، ظاهر و کیفیت غذا داره بنابراین برای داشتن وعده ای با ارزش غذایی بالا, بهتره آگاهی بیشتری در مورد مواد داشته باشید تا بتونید بهترین گزینه رو انتخاب کنید. در این جا مقاله ای برای شما آماده کردیم تا بتونید با معروف ترین های انواع گوشت استیک در دنیا آشنا بشید.

Porterhouse:

PORTERHOUSE

استیک پورتر هاوس یک استیک کلاسیک هست که از راسته و فیله ی مینیون تشکیل شده و همچنین گوشت اون از استخوان جدا شده.

T_Bone:

T-BONE

استیک تی_بون بسیار شبیه به استیک پورتر هاوس هست با این تفاوت که قسمت فیله ی مینیون اون به بزرگی پورتر هاوس نیست چون که از قسمت بالاتنه ی حیوان تهیه میشه.

Flat Iron:

FLAT IRON

این استیک از گوشت ناحیه کتف حیوان گرفته میشه و بر خلاف تصور همه که گوشت کتف سفت هست این استیک به هیچ وجه اینطور نیست و علاوه بر این قیمت کمتری نسبت به بقیه داره.


Filet mignon:

FILET MIGNON

فیله ی مینیون یک استیک ترد و گران قیمت هست. این نوع استیک رو فقط برای مهمون های خاصتون کنار بذارید همون طور که در کشور های غربی سرو این استیک یک نوع ولخرجی محسوب میشه.


Bone_In rib eye:

BONE-IN RIB EYE

این استیک ترد و آب دار شامل دنده هم میشه که همین باعث میشه طمع بهتری به غذا بده.


Strip:

STRIP

استرایپ که به استیک نیویورکی هم معروفه نسبت به فیله ی مینیون و گوشت دنده از بافت سفت تری برخورداره ولی طمع فوق العاده ای داره.


Rib Eye:

RIB EYE

چربی درون بافت گوشت این استیک باعث شده که به یکی از آب دار ترین و خوش طمع ترین های استیک تبدیل بشه و تجربه ی به یاد موندنی رو از امتحان استیک برای شما به جا بذاره.


Flank :

FLANK

شما به راحتی میتونید این استیک رو از روی مسطح بودن و طول آن تشخیص بدید. توجه داشته باشید برای اینکه جویدن گوشت اون راحت تر بشه اون رو بصورت تکه های کوچیک سرو میکنن.


Hanger:

HANGER

طمع گوشت در این استیک به شدت مشخصه پس حتما قبل از کباب کردن اون برش های عمیقی درش ایجاد کنید و با ادویه طمع دار کنید.


Skirt:

SKIRT

اِسکرت از سطح قفسه ی سینه ی حیوان گرفته شده به همین خاطر جویدن اون مشکله ولی طمع فوق العاده خوبی داره.


Top sirloin :

TOP SIRLOIN

این استیک به خاطر برش های نازک سریع تر و راحت تر از گوشت های دیگه پخته میشه.

Tri_Tip:

TRI-TIP

تری_تیپ از ناحیه کمر حیوان به دست میاد و بخاطر ضخامت کمش ممکنه که یک استیک به حساب نیاد ولی میتونید اون رو مثل استیک کباب کنید و میل کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *