تاریخچه باربیکیو

واژه باربیکیو یا به اصطلاح کباب پز یک کلمه کارابینی می‌باشد(که از کلمه باباکوآ نشات گرفته است) در ادامه به تاریخچه باربیکیو اشاره خواهیم کرد.

باباکوآ یک روش برای دودی کردن غذاها می‌باشد که از قدیم در هندوستان برای دودی کردن ماهی و غذاهای دریایی استفاده می‌‌شد. سپس اسپانیایی ها واژه باباکوآ را به کشور خود بازگردانده و پس از مدتی برای تهیه غذا از این ساختار استفاده نمودند. به مرور زمان واژه باباکوا برای تلفظ راحت به باربیکیو تغییر پیدا کرد.

امروزه به طبخ گوشت با حرارت و مدت زمان بیشتر باربیکیو گفته می‌شود که این فرآیند بر روی باربیکیو ذغالی، گازی، کباب پز و منقل رخ می‌دهد. با تغییر نوع سوخت به سوخت های امروزی کباب پزهای گازی متنوعی تولید شد.

خرید کباب پز گازی به لیست خرید تجهیزات خانه اضافه شده است. خرید کباب پز گازی با توجه به تنوع آنها نیاز به بررسی بیشتری دارد. با استفاده از راهنمای های موجود در سایت می توان یک خرید کباب پز گازی عالی داشت.

نوع گوشت استفاده شده در باربیکیو معمولا از تکه های بزرگ و استخوانی مثل دنده می‌باشد.

نکته اصلی که باید در این روش پخت مد نظر قرار بگیرد این است که گوشت باید به طور غیر مستقیم بروی شعله های آتش قرار بگیرد. بدیهی است که پخت گوشت ممکن است تا ساعت های طول بکشد.

البته امروزه اکثرا ما برای کباب کردن از روش گریل استفاده می‌کنیم. در این روش گوشت مستقیما با حرارت بالا روی شعله های آتش قرار می‌گیرد.

در برخی مدل های باربیکیو اجاق تابشی نیز وجود دارد. اجاق تابشی از حرارت تابش امواج مادون قرمز استفاده می کند. اجاق تابشی وسیله ای مناسب برای پخت استیک و گوشت ها ضخیم است. اجاق تابشی آتش مهر به مدل های مختلف باربیکیو سری افروزش می تواند اضافه شود.

امروزه اکثر مدل های باربیکیو چرخ دار می‌باشند. باربیکیو آیلند یک مدل باربیکیو ترکیبی از باربیکیو، سینک و اجاق گاز می باشد.

باربیکیو گازی افروزش ۲۰۳ استیل
باربیکیو گازی افروزش ۲۰۳ استیل
تفاوت اصلی گریل کردن با باربیکیو

تفاوت اصلی گریل کردن با باربیکیو در میزان حرارت و مدت زمان پخت آن است. در روش باربیکیو گوشت همواره نرم و آبدار است ولی در گریل کردن گوشت به سرعت سفت و خشک می‌شود.

البته گریل کردن برای پخت انواع سبزیجات مناسب بوده و طمع متفاوت و دل چسبی به غذاها می‌دهد.

مطالعه بیشتر:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *